13 — 18.05
Gurshad Shaheman, Dany Boudreault Limoges-Montreal
Sur tes traces
theater — premiere
Théâtre Les Tanneurs
Een origineel dubbelportret waarin de schrijver-performers gelijktijdig elkaars levensverhaal vertellen op basis van fragmenten uit hun persoonlijke archieven.
11 — 13.05
Mamela Nyamza Johannesburg
HATCHED ENSEMBLE
dans
KVS BOL
In een hypnotiserende choreografie evolueren bewegingen van schuchter ballet naar uitzinnige, vreugdevolle ontlading.
10 — 13.05
Back to Back Theatre Geelong
MULTIPLE BAD THINGS
theater — premiere
Théâtre National
Met een Gouden Leeuw op het palmares buigt het Australische gezelschap zich over thema’s als inclusie en identiteit in een uit de hand gelopen teambuilding.
10 — 13.05
Nacera Belaza Parijs
La Nuée
dans — premiere
La Raffinerie
Te midden van het publiek verzoenen dansers tegenstrijdige choreografische principes in een bezwerend, cirkelend ritueel.
11 — 15.05
Carolina Bianchi, Carolina Mendonça São Paulo-Amsterdam-Brussel
We do not comfortably contemplate the sexuality of our mothers
performance
Movy Club
Een onderzoek naar vrouwelijke kunstenaars uit vorige generaties en een bredere visie op moederschap, gepresenteerd in een verlaten bioscoop.
12 — 16.05
Eduardo Fukushima, Beatriz Sano, Tomie Ohtake São Paulo
horizon
dans / beeldende kunst
WIELS
Danspassen hypnotiseren ons als zachte golven die de ruimte in beweging brengen en sculpturen lijken te dansen. Een ode aan instabiliteit.
13 — 16.05
cancelled
Zuleikha Chaudhari New Delhi
The Muslim Vanishes
theater — premiere
Kaaistudios
Wat als op een dag de volledige moslimbevolking verdwenen is in India; een satire op de grootste democratie ter wereld en nationalistische agenda’s elders.
11 — 13.05, 18 — 20.05, 25 — 27.05
Samah Hijawi
Memories Around the Kitchen Table
free school — premiere
KVS BOL
Zes workshops die recepten rond een cruciaal levensmoment verkennen – van het vieren van een nieuw jaar tot het verlies van een dierbare.
10 — 12.05, 16 — 19.05, 23 — 26.05, 30.05 — 01.06
Hsu Che‑Yu Taipei-Amsterdam
Three Episodes of Mourning Exercises
beeldende kunst / film
argos centre for audiovisual arts
Via 3D-scantechnieken worden drie videowerken vormgegeven die elk een verhaal van rouw en verlies vertellen.
10 — 12.05, 14.05, 15.05
cancelled
Jaha Koo Gent
Haribo Kimchi
theater — premiere
Le Rideau
In een Zuid-Koreaanse snackbar wordt de structuur van een samenleving blootgelegd. Haribo Kimchi belooft onze perceptie van eten voorgoed te veranderen.
11.05, 12.05, 14 — 17.05, 22 — 26.05, 28 — 31.05
Anne Teresa De Keersmaeker, Radouan Mriziga, / Rosas, / A7LA5 Brussel-Marrakech
Il Cimento dell’Armonia e dell’Inventione
dans — premiere
Rosas Performance Space
Op het ritme van Vivaldi’s Vier jaargetijden verkennen De Keersmaeker en Mriziga patronen en structuren uit onze natuurlijke omgeving.
14.05
In gesprek met Zuleikha Chaudhari
talks
KVS BOL
14.05, 16 — 20.05, 23 — 26.05, 30.05 — 01.06
Danh Vo Mexico-Güldenhof
beeldende kunst / mobile installation — premiere
Publieke ruimte / Ieperlaan 20 / KVS BOL / Monument voor de Oorlogsduif
Een door Brusselse studenten automechanica tot mobiele bloemenwinkel getransformeerde lijkwagen strooit schoonheid rond in de publieke ruimte.
18 — 21.05
Anna Rispoli, Territorio Doméstico, Ligue des travailleuses domestiques sans papiers Brussel-Madrid
A life worth living: a workshop on struggle, care and joy
free school — premiere
KVS BOL
Deze 4-daagse school is een uitnodiging om politieke tools, artistieke methodologieën en advies over zorg voor zorgwerkers met elkaar te delen.
22.05
Sara Ahmed Weston Colville
Setting the Table: Reflections on How Tables Matter
free school / lezing
KVS BOL
In deze lezing staat Sarah Ahmed, auteur van Queer Phenomenology, stil bij het belang van tafels – van schrijftafels over keukentafels tot vergadertafels.
28.05, 29.05
Mirra Markhaëva, Globe Aroma, ruangrupa/GudSkul
The School of Conviviality: Dumpling Tales
free school — premiere
KVS BOL
Samen dumplings bereiden en eten vormt de aanleiding voor een ontmoeting rond de keukentafel waar gesprekken, storytelling, muziek en karaoke samenkomen.
16.05, 23.05, 30.05
Kitchen Talks
free school / talks
KVS BOL
Een wekelijkse uitwisseling tussen kunstenaars of collectieven doet ons stilstaan bij de rol die de keuken speelt in onze verbeelding en in ons dagelijks leven.
15 — 19.05
Gaia Saitta Brussel
Les jours de mon abandon
theater — premiere
Théâtre National
In deze bewerking van het boek van Elena Ferrante zijn we getuige en maken we deel uit van de transformatie die Olga doormaakt nadat haar man haar heeft verlaten.
16.05, 17.05, 21 — 23.05
Kwame Boafo Accra
Threshold
dans — premiere
Arts et Métiers - Institut Marguerite Massart
In het Arts en Métiers gebouw verwijzen bewegingen naar auto-onderdelen in een solo die een dialoog tussen choreografie en transnationale handel blootlegt.
16.05, 17.05
Maria Hassabi Athene
On Stage
dans
Théâtre des Martyrs
Hassabi neemt de volledige scène van Théâtre des Martyrs in met één van haar meest radicale en persoonlijke werken.
17 — 19.05
Idio Chichava Maputo
Vagabundus
dans
Le 140
Wervelende dansvoorstelling die het leven, het ware zelf en de gemeenschap viert, volledig gedragen door de explosieve impact van dans en zang.
18 — 20.05
Toshiki Okada / chelfitsch Kumamoto-Tokio
The Window of Spaceship ‘In-Between’
theater
KVS BOL
Opgesloten in een ruimteschip voeren vier mensen, een androïde en een buitenaards wezen gesprekken over afkomst, taal en heimwee naar de aarde.
18 — 21.05
Faye Driscoll New York-Los Angeles
Weathering
dans / performance
Bozar
In de imposante Hortahal vormen de lichamen van tien performers een ademende sculptuur die voortdurend in beweging is, een multisensoriële ervaring.
18 — 21.05
Begüm Erciyas Brussel-Berlijn, Moe Satt Yangon-Amsterdam
Hands Made + Nothing But Fingers
performance / dans — premiere
De Kriekelaar
Double bill die uitnodigt om onze relatie tot onze handen te heroverwegen en stil te staan bij hun rol in heden, verleden en toekomst.
19 — 22.05
Nelson Makengo Kinshasa
Tongo Saa (Rising up at night)
expanded cinema — premiere
Les Brigittines
Een film die reist tussen scherm en ruimte. Een lofzang op Kinshasa’s nachten en een genuanceerd portret van een bevolking tussen hoop, teleurstelling en geloof.
19 — 22.05
Joana Hadjithomas, Khalil Joreige Beiroet-Parijs
La vertigineuse histoire d’Orthosia
beeldende kunst / performance — premiere
Beursschouwburg
Het duizelingwekkende verhaal van een Palestijns vluchtelingenkamp en zijn ondergrondse, verborgen wereld.
22 — 26.05
Chagaldak Zamirbekov/Theater 705 Bisjkek
Уя (Nest)
theater
Continental
Intieme voorstelling die binnenkijkt in een klein appartement in Bisjkek, Kirgizië en stilstaat bij hoe we écht kunnen samenleven.
22 — 25.05
Clara Furey Montreal (Tio’tiake:ke)
UNARMOURED
dans — premiere
La Raffinerie
Voor haar eerste passage op het festival brengt Furey de uitgestrektheid van een innerlijke zee op scène, met queer dansers die een eigen vorm van erotiek opeisen.
23 — 25.05
Łukasz Twarkowski Wrocław
Respublika
theater
Les Halles de Schaerbeek
Zes uur durende theaterhappening waarin we heen en weer pendelen tussen bars, een restaurant en sauna, uitmondend in een gigantische rave.
23 — 26.05
Marcus Lindeen, Marianne Ségol Stockholm-Parijs
Memory of Mankind
theater — premiere
KVS BOX
Ingenieuze theatervoorstelling waarin gevallen van geheugenstoornissen verweven worden met de poging om een back-up te maken van de menselijke beschaving.
24 — 28.05
Jeremy Nedd & Impilo Mapantsula Bazel-Johannesburg
blue nile to the galaxy around olodumare
dans — premiere
Le Jacques Franck
De virtuoze Pantsula danstaal in een verrassende dialoog met de kosmische en spirituele jazz van Alice Coltrane en Bheki Mseleku.
25 — 29.05
Soa Ratsifandrihana Brussel
Fampitaha, fampita, fampitàna
dans — premiere
Théâtre Varia
Met radiovertelling, muziek en choreografie herinnert Ratsifandrihana ons eraan dat onze lichamen – net als onze woorden – dragers van verhalen zijn.
27 — 31.05
Ali Asghar Dashti, Nasim Ahmadpour Teheran
We Came to Dance
theater — premiere
Beursschouwburg
Wat betekent het om danser te zijn als dansen verboden is? Aangrijpende verhalen en een choreografie van woorden beantwoorden een existentiële vraag.
27.05 — 01.06
Bouchra Khalili Wenen
The Circle & The Public Storyteller
beeldende kunst / film — premiere
KVS BOL
Een video-installatie reconstrueert een unieke actie die plaatsvond tijdens de Franse presidentsverkiezingen van 1974. Wat vertelt deze actie ons 50 jaar later?
28.05 — 01.06
Mohamed El Khatib Parijs-Orléans
La vie secrète des vieux
theater — premiere
Théâtre National
Via de verhalen van mensen tussen 75 en 102 jaar oud ontdekken we hoe zij de liefde beleven en bedrijven. Een portret van romantische liefde op leeftijd.
29.05 — 01.06
Marlene Monteiro Freitas, Israel Galván Lissabon-Sevilla
RI TE
dans
Zinnema
Adembenemend duet tussen twee onevenaarbare artiesten met een gedeelde passie voor ritme, precisie, vrijheid en vurige expressie.
29.05 — 01.06
Sammy Baloji Lubumbashi-Brussel
Missa Utica
performance / muziek — premiere
Mercerie
Baloji verbindt Afrika’s gekoloniseerd verleden met de huidige politieke en economische realiteit via de Missa Luba, een Latijnse mis met traditionele Congolese liederen.
29.05 — 01.06
MEXA São Paulo
The Last Supper
theater / performance — premiere
La Balsamine
In een dramaturgie van gerechten en vertellingen vervlechten de levens van MEXA-leden zich met religieuze verwijzingen, een explosief moment van verbondenheid.
30.05 — 01.06
Katerina Andreou Athene-Lyon
Bless This Mess
dans — premiere
KVS BOX
Andreou’s choreografie omarmt ruis en demonstreert het chaotische verzet van punk tegen een wereld die steeds transparanter wil zijn.
31.05
On the limits of free speech in the arts scene
debat
KVS BOL
01.06
Lia Rodrigues Rio de Janeiro
Andantes
dans — premiere
Publieke ruimte / Zinneke Parade
Met een delegatie van dansers en burgers neemt Rodrigues deel aan de Zinneke Parade om te demonstreren hoe plezier ook een politieke strategie kan zijn.
10.05, 11.05, 17.05, 18.05, 24.05, 25.05, 31.05, 01.06
Nightlife
11.05
Elias Sanbar
Poetry reading
Elias Sanbar & Mayya Sanbar
poëzie / talks
Maison poème